گروه بهمن

گروه بهمن

 

تاریخچه گروه بهمن

مجموعه بهمن یک کمپانی معروف ایرانی است که در زمینه خودروسازی فعالیت گسترده ای دارد و در طول فعالیت خود توانسته به موفقیت های بی نظیری دست پیدا کند و مورد استقبال افراد زیادی قرار گیرد. تاسیس این شرکت به سال 1331 بازمی گردد و در ابتدا با نام "شرکت سهامی ایران خلیج کو" معروف بود. حوزه ی فعالیت این شرکت در ابتدای تاسیس صرفا در زمینه حمل و نقل دریایی و حق العمل کاری نمایندگی های تجاری بود.اما به مرور زمان فعالیت این شرکت به تولید خودروهای سواری و سنگین نیز گسترش یافت. این مجموعه در سال 1338 با دریافت مجوزی از سوی وزارت صنایع و معدن نسبت به مونتاژ و تولید وانت سه چرخ مزدا اقدام نمود و به خاطر تولید این نوع از خودروها با نام کارخانه اتومیبل سازی مزدا معروف شد.

در سال 1363 این شرکت با تولیداتی مانند وانت مزدا cc 1600 با نام ایران وانت معروف شد و در سال 1378 به عنوان هلدینگ در زمینه های مختلفی اعم از تولیدی، بازرگانی و سرمایه گذاری فعالیت خود را شروع نمود و بار دیگر نام این شرکت به گروه بهمن تغییر یافت.

 

دستاوردهای گروه بهمن

این شرکت در سال 1386 جهت انطباق دادن محصولات تولیدی خود با استانداردهای روز اروپا نسبت به تولید مزدا 3 اقدام نمود. همچنین این مجموعه به منظور تنوع بخشیدن به محصولات خود تولید و طراحی کامیونت های ایسوزو ژاپن را در راستای فعالیت های شرکت خود قرار داد که می توان این موضوع را یکی از مهمترین دستاوردهای این شرکت به شمار آورد. 

از جمله افتخاراتی که این شرکت موفق به کسب آنها شده می توان به خودرو ساز نمونه، بهره ورترین خودرو ساز، نخستین خودرو ساز سبز، پیشرو بودن در میان معروف ترین شرکت ها، دریافت جوایز و نشان های مختلف در حوزه های تعالی سازمانی، مدیریت دانش و منابع انسانی اشاره نمود. این شرکت یکی از اولین شرکت هایی است که توانسته از سازمان محیط زیست لوح سبز و گواهی نامه IMS دریافت نماید.لازم به ذکر است که سهام این شرکت در بازار بورس اوراق بهادر در اختیار سهامداران قرار می گیرد و از طریق بورس قابل معامله می باشد.

 

اشتراک گذاری
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه