ورود کامیون های دست دوم اروپایی به ایران

ورود کامیون های دست دوم اروپایی به ایران

تاریخ انتشار مطلب : سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ 0

در شرایط حاضر در پی افزایش تعداد ناوگان های فرسوده در کشور و مشکلاتی اعم از آلودگی هوا و افزایش تصادفات جاده ای که به دنبال این موضوع به وجود آمد و با توجه به شرایط بد اقتصادی و ممنوعیت واردات خودورهای سنگین، یکی از راهکارهایی که کامیون داران برای برطرف نمودن این مشکل انتخاب می کنند خرید ماشین آلات سنگین چینی است. با وجود اینکه کیفیت خودروهای سنگینی که در کشور چین ساخته شده اند در مقایسه با گذشته بیشتر شده است اما هنوز کامیون داران معتقد هستند که کامیون ها و یا کشنده هایی که در اروپا و یا کشورهایی به غیر از چین تولید می شوند از کیفیت بهتری برخوردار هستند.

به تازگی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از اجرایی شدن طرحی به نام نوسازی ناوگان حمل و نقل که در گذشته هم در مورد این طرح مذاکراتی انجام گرفته بود، خبر داد. براساس این طرح ویژه کامیون های اروپایی دست دوم با عمر سه ساله در چند هفته آینده به ایران ورود خواهند داشت که به نظر می آید با وجود ممنوعیت هایی که در مورد واردات خودروهای سنگین وجود دارد این خبر برای صاحب خودروهای فرسوده خبری خوش محسوب می شود.

البته لازم به ذکر است که فرایند واردات خودروهای اروپایی به ایران هم اکنون در حال اجرا شدن است و هنوز به اتمام نرسیده است. رئیس سازمان راهداری حمل و نقل جاده ای همچنین افزود کامیون هایی که توسط کارخانه های داخل کشور تولید می شوند فقط به کامیون دارانی تعلق می گیرد که در گذشته نسبت به اسقاط خودروی فرسوده خود اقدام کرده باشند. 

اما بر طبق این طرح منحصر به فرد، اینکه صاحبان کامیون خودروی فرسوده خود را قبلا اسقاط کرده باشند اهمیتی ندارد و بر طبق قانونی که سازمان راهداری حمل و نقل جاده ای برای طرح نوسازی ناوگان در نظر گرفته است، خودروهای اروپایی که به ایران وارد می شوند به تمامی افرادی که دارای خودروهای فرسوده هستند قابل تحویل هستند و این امر یکی از مزیت هایی است که به نفع صاحبان خودروهای از کارافتاده می باشد.

لازم به ذکر است که براساس این طرح، کامیونهای وارداتی که به صاحبان خودروهای از کار افتاده تحویل داده می شوند نباید از سیستم حمل و نقل خارج شوند در غیر اینصورت هیچ گونه خدمات و یا یارانه ای به آنها تعلق نخواهد گرفت که این امر از لحاظ اقتصادی به کامیون داران خسارات فراوانی به همراه خواهد آورد. علاوه بر آن با توجه به این موضوع که در حال حاضر شرکت هایی مانند ایران خودرو دیزل و شرکت ماموت مسئولیت تامین قطعات انواع خودروهای اروپایی که به ایران وارد می شود را برعهد ه دارند صاحبان کامیون لزومی ندارد نگرانی در این خصوص داشته باشند.

قراداد نوسازی کامیون های فرسوده شامل تسهیلات بانکی 18 درصدی است که سازمان راهداری حمل و نقل جاده ای به نمایندگی از دولت پرداخت نصف این تسهیلات را برعهده گرفته است و بهره ای که صاحبان خودروهای فرسوده باید پرداخت نمایند فقط در حدود 9 درصد است که این موضوع برای آن دسته از افرادی که صاحب وسایل نقلیه فرسوده هستند یکی از مزیت های فوق العاده است.

نکته ای که در مورد واردات کامیون های اروپایی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است این است که این نوع از کامیون ها براساس فاکتورهایی مانند کیفیت، ایمنی و آلایندگی های محیط زیست مورد ارزیابی قرار گرفته است. لذا از کلیه علاقمندان این دسته از کامیون های وارداتی تقاضا می شود خرید خود را فقط از شرکت های دارای اعتبار انجام دهند چراکه در شرایط فعلی برخی از افراد از موقعیت به وجود آمده سوء استفاده می کنند و بدون اینکه عضو شرکت و یا نمایندگی های معتبر باشند دست به فروش کامیون های اروپایی می زنند.

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه