ترخیص کامیون های وارداتی به پایان سال موکول شد

ترخیص کامیون های وارداتی به پایان سال موکول شد

تاریخ انتشار مطلب : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ 0

بر حسب آخرین آمارهای منتشر شده، تاکنون 6500 کامیون وارداتی ثبت سفارش شده، 1300 دستگاه از گمرک ترخیص شده و مابقی کامیون ها تا پایان سال از گمرک ترخیص خواهند شد.

براساس تازه ترین اخبار نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای، در حال حاضر 372 هزار کامیون ها در جاده ها در حال فعالیت هستند که از مجموع این کامیون ها 169 هزار دستگاه از آنها فرسوده هستند و نیاز به نوسازی دارند.قابل ذکر است که نوسازی از چندین مسیر قابل انجام است که واردات خودروهای زیر سه سال ساخت و خرید از تولید کنندگان داخل را شامل می شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در مورد واردات کامیون های دست دوم اروپایی به تازگی اظهار نمود: تا به امروز 6500 خودروی سنگین که تنها سه سال از عمر آنها می گذرد ثبت سفارش شده اند و از میان آنها 1300 خودروی سنگین از گمرک ترخیص شده اند و خودروهایی که تاکنون ترخیص نشده اند تا پایان سال اقداماتی برای ترخیص آنها انجام خواهد گرفت. او همچنین افزود در صورتی که هیچ گونه مشکلی در خصوص واردات کامیون ها پیش نیاید تا چهار ماه آینده ترخیص مابقی کامیون ها از گمرک انجام خواهد شد.

نکته ای که قابل ذکر است این است که کامیون های وارداتی با برندهای روز دنیا کاملا مطابقت دارند و تولید کنندگان خارجی نمایندگی هایی تعیین شده در داخل کشور دارند.برطبق اظهارت منتشر شده از سوی معاون وزیر راه و شهرسازی، بعد از ورود دادستانی به پرونده دپوی کامیون ها، فرایند ترخیص کامیون ها سرعت گرفته است و تمامی مشکلاتی که در خصوص ترخیص کامیون ها تاکنون به وجود آمده است، برطرف شده است.

وی همچنین درباره حمایت از تولید کنندگان داخلی کامیون افزود: تاکنون از محل تولید داخل در حدود 10 هزار کامیون نوسازی شده اند. از میان این کامیون ها بخش زیادی از آنها تا پایان سال و کامیون های باقیمانده تا نیمه سال دوم به فروش خواهند رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین افزود به دارندگان خودروهای فرسوده برای خرید این کامیون ها، تسهیلاتی تا 80 درصد قیمت کامیون داده می شود که نرخ سود آن در حدود 6 تا 8 درصد بوده و برای سایر افراد در حدود 9 درصد است. او همچنین تاکید کرد که 10 درصد هزینه کامیون نو به صورت اسقاط کامیون فرسوده بوده که به عنوان آورده متقاضی  محسوب شده و ما به التفاوت هزینه توسط متقاضی کامیون ها در آینده پرداخت خواهد شد.

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه