ترخیص 6000 کامیون وارداتی تا پایان مهرماه

ترخیص 6000 کامیون وارداتی تا پایان مهرماه

تاریخ انتشار مطلب : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ 0

براساس آخرین اخبار منتشر شده، کلیه کامیون های وارداتی که عمر آنها زیر سه سال است با رعایت تمامی استانداردها و ضوابط تعیین شده تا پایان مهر از گمرک ترخیص خواهند شد.با توجه به محدودیت هایی که تا به الان وجود داشته کامیون های وارداتی تا به امروز از گمرگ ترخیص نشدند اما براساس آخرین آمارهای به دست آمده 6000 دستگاه با برندهای متفاوت در گمرگ دپو شده و تضمین داده شده است که ترخیص تمامی آنها از گمرگ تا پایان مهر ماه انجام خواهد گرفت.

براساس آخرین اخباری که در مورد ترخیص کامیون های وارداتی به دست آمده است، تمامی کامیون های وارداتی که عمر سه ساله دارند و دارای ثبت سفارش هستند با رعایت مقررات مربوط به ترخیص از گمرگ ترخیص می شوند.

البته گمرگ موظف به رعایت مقرارتی هستند که از قبل به آنها تکیلف شده است. یکی از نکات مهمی که در رابطه با ترخیص کامیون های وارداتی اهمیت دارد مسئله ثبت سفارش است و در صورتی که ثبت سفارش از سوی گمرگ مشاهده شود محدودیتی برای ترخیص کامیون ها وجود نخواهد داشت.

همچنین مسئله ی دیگری که در مورد ترخیص کامیون های وارداتی مهم است این است که چناچه نیاز به استعلام از نمایندگی های خدمات پس از فروش برای مدل یا مشخصات کامیون ها باشد گمرکات اجرایی بایستی ظرف دو روز کاری برای دریافت اطلاعات بیشتردر مورد کامیون مربوطه اقدام نمایند. براساس مصوبات انجام شده خدمات پس از فروش به کامیون های وارداتی با حداکثر سه درصد ارزش سیف کامیون ارائه می شود

یکی دیگر از اقداماتی که در مورد کامیون هابه گمرگ اعلام شده است و حتما بایستی رعایت گردد مرتبط به ارزش آنها می باشد.برای برخی از وارد کنندگان جریمه ما به التفاوت در نظر گرفته و دریافت شده است.این در حالی است که شرکت مورد نطر میتواند ظرف مدت شش ماه از تاریخ امضای پروانه، درخواست بخشودگی جریمه را به گمرک اعلام کند تا اقدامات لازم را برای بخشش جریمه و برگشت جریمه دریافتی به صاحب کالا را انجام دهد.

با توجه به این موضوع که زمان ورود کامیون ها تا حدودی طولانی می شود، احتمال اینکه تعداد زیادی از آنها متروک شوند زیاد است.به همین دلیل هم گمرگ ایران به گمرکات اجرایی اعلام کرده است که در یک ماه آینده تکلیف ترخیص کامیون های وارداتی را مشخص کند  تا از متروکه شدن کامیون ها جلوگیری شود.

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه