زمان ترخیص کامیون های وارداتی اعلام شد.

زمان ترخیص کامیون های وارداتی اعلام شد.

تاریخ انتشار مطلب : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ 0

براساس آخرین اظهارات منتشر شده از سوی سازمان راهداری حمل و نقل جاده ای در صورتی که فرایند اجرا و ترخیص با سرعت بیشتری انجام شود احتمال ترخیص مابقی کامیون های وارداتی تا 4 ماه آینده وجود خواهد داشت.البته شرایط ترخیص کامیون های وارداتی با ورود دستگاه قضایی به موضوع وسرخط کردن تعداد زیادی از دستگاههای متولی و همچنین حذف فرایندهای دو مرحله ای و جایگزین شدن آن با فرایند یک مرحله ای بسیار آسانتر شده است.

وزیر راه و شهرسازی افزود، با توجه به اینکه تمامی کامیون های وارداتی از بهترین نوع برندها هستند و نمایندگی آنها در داخل کشور موجود است و بعد از برگزای جلسه هایی مشکلاتی که در زمینه خدمات پس از فروش کامیون های وارداتی وجود داشت تا حدود زیادی برطرف شد.

او همچنین اضافه کرد امیدوارهستیم تا بتوانیم در حدود 3 هزار و 600 دستگاه کامیون را از گمرکات ترخیص و به ناوگان کامیون کشور اضافه نماییم . به این ترتیب سن ناوگان کامیونی به طرز فوق العاده ای کاهش و به عنوان ناوگان جوان به شمار می رود.

براساس اظهارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، برای کامیون های که در داخل کشور تولید می شوند 60 تا 80 درصد قیمت خودرو تسهیلات پرداخت می شود.او همچنین افزود تاکنون یک هزار و 600 دستگاه کامیون که عمر مفید آنها کمتر از سه سال وارد کشور شده اند و یک هزار و 300 دستگاه کامیون نیز پیش از این ترخیص شده بودند. به این ترتیب به طور کلی 4 هزار و 600 دستگاه کامیون تاکنون از گمرک ترخیص شده اند.براساس اخرین اخبار منتشر شده، نوسازی ناوگان کامیونی یکی از کارهایی است که برای انجام آن اقداماتی اساسی صورت گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین اضافه کرد، تا به امروز در حدود 200 میلیون دستگاه کامیون از محل تولید داخل ثبت نام شده است و این کار نیز همچنان ادامه دارد که البته در صدد هستند تا مدت زمان بازپرداخت تسهیلات را با اصلاح قانون افزایش دهند که در این صورت از نوسازی ناوگان داخل استقبال فراوانی خواهد شد.

نکته ی قابل توجه این است که تسهیلاتی که برای ترخیص کامیون بایستی پرداخت شود در حدود  80 درصد قیمت کامیون است و پرداخت آن به صور مستقیم از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای پرداخت می شود.نرخ سودی که برای تسهیلات کامیون های وارداتی پرداخت می شود میانگین 6 درصد است و پنج ساله است که مدت زمان پرداخت اقساط بسیار کوتاه است که در حال حاضر اقداماتی در حال انجام است تا میزان بازپرداخت اقساط به 10 سال افزایش پیدا کند.

معاون وزیر راهسازی و حمل و نقل جاده ای همچنین اضافه کرد که موضوع اسقاط ناوگان فرسوده و نوسازی کامیون ها یکی از موضوعاتی است که در دستور کار قرار گرفته است.او همچنین افزود برای اسقاط کامیون ها قیمت ها متفاوتی وجود دارد. به طور تقریبی کمتر از 10 درصد کل رقم کامیون جدید، از محل اسقاط کامیون های قدیمی برمی گردد.در حدود 80 درصد تسهیلات سازمان راهداری می باشد و کمتر از 15 درصد آورده نقدی متقاضی است.

با توجه به این موضوع که سن فرسودگی کامیون ها 16 سال به بالا است در حدود 169 هزار دستگاه کامیون در کشور قرار دارند که بایستی با کامیون های جدید جایگزین شوند.او همچنین ادامه داد برای نوسازی ناوگان از ظرفیت تولید داخل نیز استفاده می شود. در همین جهت سال گذشته دو قرارداد با خودروسازان داخلی منعقد شده است که براساس این قرارداد 6 هزار دستگاه کامیون یا وسیله نقلیه سنگین قرار است نوسازی شود.

با توجه به محدودیت های تولید داخل روند نوسازی ناوگان از طریق واردات خودروهای خارجی زیر 3 سال کارکرد و براساس قانون در حال پیگیری است و از سال گذشته تعدادی کامیون زیر سال ساخت وارد کشور است که فرایند قانونی ترخیص آنها در حال انجام است و به زودی در حال وارد شدن به عرصه حمل و نقل است.

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه