مقایسه کامیونت آمیکو و سایر کامیونت ها

مقایسه کامیونت آمیکو و سایر کامیونت ها

تاریخ انتشار مطلب : دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ 0

در حال حاضر تولید کنندگان بسیاری در زمینه تولید خودروهای سنگین اعم از کامیون، کامیونت با برندهای متفاوت در حال فعالیت هستند. هر یک از خودروهای سنگین دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده اند. کامیونت ها و کامیون ها با تناژهای باری مختلف توانسته اند به خوبی جایگزین وانت بار شوند و توجه بسیاری از کامیون داران را به خود جلب نموده اند.تنوع بالا در میان خودروهای سنگین باعث شده بسیاری از کامیون داران با سردرگمی مواجه شوند و دقیقا ندانند که کدام نوع از خودروهای سنگین را انتخاب نمایند.

تاکنون خودروهای باری زیادی به بازار خودروسازی ایران راه پیدا کرده اند که می توان با استفاده از آنها به جابه جایی و حمل کالا پرداخت.کامیونت های مانند فاو، الوند، ایسوزو، شیلر کامیونت های پرقدرتی هستند که هر کدام به امکاناتی خاص مجهز هستند و از آنها برای جابه جایی کالاها و مصالح گوناگون استفاده می شود. این کامیون ها جزء پرفروش ترین خودروهای باری در صنعت خودروسازی به شمار می روند و با قدرت حمل بالایی که دارند توانسته اند به جایگاه ویژه ای در صنعت خودروسازی برای خود کسب نمایند.

در مقابل کامیون های ذکر شده، کامیونت آمیکو وجود دارد که مسئولیت طراحی و تولید آنها را شرکت خودروسازی آمیکو بر عهده گرفته است.کامیونت های آمیکو در تناژهای باری 5 تن و 6 تن قابل تولید هستند و با قابلیت های منحصر به فردی که دارند به عنوان جایگزین بسیار خوبی برای نیسان وانت می باشند.از دیگر ویژگیهای کامیونت آمیکو می توان به صفر کیلومتر بودن آن در بازار خودروسازی اشاره نمود که موجب شده آمار خرید و فروش این خودروها در میان سایر خودروهای باری بیشتر باشد.

در هنگام خرید کامیونت نکات متعددی بایستی مورد توجه قرار گیرند که در قسمت زیر به این نکات اشاره خواهیم داشت.

یکی از عمده ترین نکاتی که در زمان خرید کامیون باید به آن توجه داشته باشید قیمت کامیونت است.مسلما کامیونت های اروپایی به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارند قیمت بالاتری هم دارند. لذا در صورتی که به دنبال خودروی باری با قیمت مناسب هستند کامیونت هایی که در داخل ایران تولید می شوند، گزینه مناسب تری هستند.

تامین گسترده قطعات یدکی کامیون یکی دیگر از مواردی است که در زمان خرید کامیونت بایستی به آن توجه داشته باشیم. در صورتی که قطعات یدکی کامیون به راحتی پیدا نشوند، کاربر هنگام خرابی کامیونت با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد.کامیونت هایی که در داخل کشور تولید می شوند قطعات آنها کارخانه های تولید کننده در سراسر کشور موجود است و دیگر نگرانی بابت تعمیر و بازسازی خودروهای سنگین وجود نخواهد داشت.

سهولت در تعمیر کامیون ها یکی  دیگر از موضوعاتی است که بایستی به آن توجه داشته باشید چراکه برخی از کامیون ها به راحتی تعمیر می شوند اما برخی از خودروها را نمی توان به آسانی تعمیر نمود.

یکی دیگر از مواردی که در زمان خرید خودروهای سنگین اهمیت زیادی دارد دوام و مقاومت بالای آنهاست زیرا خودروهای باری برای حمل و جابه جایی کالاها به کار می روند و لازم است مقاومت خوبی در برابر فشار، پوسیدگی و خوردگی داشته باشند.

طراحی داخلی و خارجی و همچنین زیبایی ظاهری خودروهای باری نیز بایستی مورد توجه قرار گیرند.

کامیونت ها بایستی به گونه ای طراحی شوند که دارای فنر بندی نرمی باشند و مانند یک خودروی سواری نرم حرکت کنند.

با توجه به تمامی موارد ذکر شده می توان فهمید که کامیونت های اروپایی فقط نام کمپانی خارجی را به یدک می کشند و از نظر کیفیت و قیمت نسبت به سایر کامیونت های برتری ندارند.

در نتیجه می توان گفت کامیونت های آمیکو با وجود داشتن مزایایی مانند کیفیت و قدرت بالا و قیمت مناسب به یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین کامیونت های موجود در بازار خودروسازی تبدیل شده است. شرکت آمیکو دارای نمایندگی های فروش، تامین قطعات و تعمیرات در سراسر کشور است و کامیونت هایی که توسط این شرکت تولید می شوند به راحتی تعمیر میشوند و تامین قطعات آنها هم با آسانی بیشتری انجام می گیرد.

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه