معایب کامیونت الوند

معایب کامیونت های الوند

تاریخ انتشار مطلب : شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ 0

شرکت سایپا دیزل یکی از شرکت های شناخته شده ای است که در سال 1342 با انعقاد قرارداد انحصاری با شرکت ماک تراکس، با نام ایران کاوه فعالیت خود را با مونتاژ کامیون های ماک و ساخت انواع تریلر آغاز به فعالیت نمود.شرکت سایپا دیزل در سال 1344 راه اندازی شد و یکی از شرکت های فعال خودروسازی در ایران است که در زمینه تولید خودروهای سنگین و نیمه سنگین مانند انواع کامیون و اتوبوس فعالیت دارد. کامیونت الوند یا همان فوتون اولین خودروهای ساخت این شرکت هستند که به بازار خودروسازی ایران راه یافته است.

کامیونت الوند به عنوان یکی از محصولات گروه خودروسازی سایپا دیزل دستخوش تغییراتی شده است و با ویژگی هایی مانند سیستم GPS به دنبال جلب رضایت مشتریان بوده که تا حدود زیادی توانسته به این هدف تحقق ببخشد.طول کامیونت الوند(فوتون) 5335، عرض آن 1840 میلی متر و وزن آن 5400 کیلوگرم است و ارتفاع سقف آن در صورتی که بارگیری نشود، تا سطح زمین 2190 میلی متر است.

کامیونت الوند در دو تناژ 6 تنی و 8.5 تنی قابل تولید است و با بهره گیری از جدیدترین فناوری ها و امکانات روز دنیا توانسته رضایت مشتریان را به خود جلب نماید.کامیونت الوند با تناژ باری 8 تن به کابین خواب مجهز می باشد و با تناژ باری 6 تن در دو نوع خوابیده و بدون خواب ارائه می شود اما هر سه مدل کامیونت الوند دارای استاندارد آلایندگی یورو 4 هستند و از نظر مشخصات فنی تا حدود بسیار زیادی به یکدیگر شبیه هستند.

تفاوت الوند کامیونت 6 تن خواب دار و بدون خواب در وزن کامیون و طول شاسی است و از لحاظ مشخصات فنی تفاوتی با یکدیگر ندارند.کامیونت الوند 8.5 تنی با کامیونت الوند 6 تنی از نظر قدرت موتور با یکدیگر متفاوت هستند. قدرت موتور کامیونت الوند با تناژ باری 8.5 تنی  155 اسب بخار در 2600 دور در دقیقه است و حداکثر گشتاوری آن 500 نیوتن متر در 1200-1900 است در حالی که کامیونت الوند 6 تن از قدرت موتور 145 اسب بخار در 2600 دور در دقیقه و حداکثر گشتاوری 450 نیوتن متر است در 1200-2200 دور در دقیقه است.

معایب کامیونت الوند

کامیونت های الوند در کنار مزایایی که دارند معایبی هم دارند که بایستی در هنگام خرید این کامیونت ها به آنها توجه نمود چراکه گاهس اوقات ممکن است موجب گمراهی در انتخاب افراد شود.در این مقاله قصد داریم به بررسی معایب کامیونت های الوند بپردازیم. 

یکی از معایبی که بر کامیونت های الوند وارد است این است که گیربکس آنها عملکرد بسیار ضعیفی نسبت به کامیونت های ایسوزو دارد و با توجه به اینکه گیربکس نقش عمده ای در کیفیت و کارکرد کامیونت های الوند دارد بایستی حتما به این موضوع توجه شود.

یکی دیگر از معایبی که می توان در مورد کامیونت های الوند (فوتون) اشاره کرد موتور ضعیف آنهاست.موتور کامیونت های الوند نسبت به کامیونت های ایسوزو قدرت کمتری دارند و در صورتی که به دنبال کامیونت هایی با کیفیت و عملکرد بالا هستید قطعا کامیونت های الوند به دلیل موتور ضعیفی که دارند نمی توانند گزینه مناسبی برای شما باشند.

ضعیف بودن از نظر دیفرانسیل یکی از نقاط منفی کامیونت های الوند به حساب می آید. همانطور که می دانیم دیفرانسیل یکی از قطعات مهم یک کامیونت محسوب می شود و قطعا ضعف در این قطعه میتواند خسارات جبران ناپذیری را به خودروهای سنگین وارد نماید.

 

تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه