تولید کامیون برقی با الیاف کتان تجزیه پذیر

تولید کامیون برقی با الیاف تجزیه پذیر

تاریخ انتشار مطلب : شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ 0

با توجه به این موضوع که خودروهایی که تا به امروز تولید شده اند نقش بسیار مهمی در افزایش آلودگی های زیست محیطی ایفا کرده اند، بشر همواره در تلاش است تا با تولید خودروهایی مخصوص آلودگی های مربوط به محیط زیست را کاهش دهد. به تازگی شرکت ولتا تراکس موفق شده با استفاده از موادی مانند الیاف کتان در هم تنیده خودروهایی برقی با همین هدف طراحی کند که تا حدود زیادی این هدف را محقق نموده است.

این نوع کامیون ها به صورت برقی کار می کنند و همین موضوع این خودروی سنگین را از سایر خودروهای سنگین که از عملکرد خوبی برخوردار هستند اما برای ساخت آنها از مواد تجزیه پذی بهره گرفته نشده و به صورت برقی هم کار نمی کنند، متمایز نماید. تمامی قطعات استفاده شده برای بدنه این نوع کامیون متشکل از الیاف کتان می باشد که نوعی الیاف تجزیه پذیر است و می تواند تا حدود زیادی از صدمات جبران ناپذیر به محیط زیست جلوگیری نماید. این نوع کامیون تولید شده مورد محبوبیت افرادی قرار گرفته است که طرفدار محیط زیست هستند و برای محافظت از محیط زیست تا به امروز اقدامات اساسی انجام داده اند.

محل قرار گیری صندلی این نوع کامیونهای برقی در وسط است، به این ترتیب در اطراف راننده هم دو سرنشین دیگر می توانند جای گیرند. برای ساخت این نوع خودروی برقی پنجره های بزرگی تعبیه شده است که دید راننده را در حدود  ممکن 220 می سازد، در نتیجه راننده در حین رانندگی با این کامیون از دید گسترده تر و بهتری برخوردار است.

قسمت حمل بار این نوع کامیون 37.3 مترمربع بوده و می تواند بارهایی با تناژ باری 8.6 تن را بدون اینکه به بارها آسیبی وارد نماید، حمل نماید. این نوع کامیون برقی قرار است در سه ماهه اول سال 2021 به تولید انبوه برسد و روانه بازار شود.

وزن خالص این نوع کامیون برقی در حدود 16 تن بوده و با یک باتری 160 و یا 200 ولتی کار می کند. یکی از مهمترین مزیت های این نوع کامیون این است که هر بار که آن را شارژ می کنید می توانید به راحتی مسافتی در حدود 200 کیلومتر را طی نماید.حداکثر سرعتی که این نوع کامیون می تواند به فعالیت های خود بپردازد 190 کیلومتر در ساعت است که با توجه به این موضوع که به صورت برقی کار می کند، بهترین سرعت می باشد و همین امر برتریت این کامیون را نسبت به سایر خودروها به راحتی اثبات می نماید. 

تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه