گرانی لاستیک و خرید لاستیک های تاریخ گذشته

گرانی لاستیک و خرید لاستیک های تاریخ گذشته

تاریخ انتشار مطلب : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ 0

همانطور که می دانیم لاستیک یکی از مهمترین قطعات خودروهای سنگین است و به همین دلیل بایستی در هنگام خرید لاستیک دقت و توجه کافی به کار گرفته شود. براساس آخرین اخبار منتشر شده در مورد قیمت لاستیک، لاستیک خودروهای سنگینی مانند کامیون به حدی افزایش داشته که برخی از کامیون داران به دلیل اینکه بودجه کافی برای خرید لاستیک های سنگین ندارند مجبور هستند لاستیک های که تاریخ مصرف آنها گذشته است را برای خودروهای سنگین خود خریداری نمایند.

با وجود اینکه تصمیم انجمن صنفی صنعت تایر برای افزایش قیمت لاستیک با وتوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان مواجه شده اما تصمیم وتو شده انجمن تاثیر قابل توجهی بر روی قیمت داشته و باعث افزایش قیمت لاستیک شده است. براساس آمارهای انتشار یافته از سوذی انجمن تولید کنندگان تایر در 26 مهر ماه شاهد افزایش 30 تا 40 درصدی نرخ لاستیک ها طی دو مرحله خبر دادند که مرحله اول از 26 مهر ماه و مرحله دوم از اول دی ماه شروع می شود. براساس اظهارات این انجمن قیمت لاستیک تولیدی از حیطه اختیارات ستاد تنظیم بازار خارج شده است و در اختیار انجمن تولید کنندگان تایر قرار گرفته است.

این در حالی است که آخرین بار نرخ لاستیک تولید داخل در 21 تیرماه با افزایش 10 درصدی همراه شد اما با این حال اعلام خبر افزایش قیمت لاستیک بر روی قیمت لاستیک اثر گذاشت و در حال حاضر با افزایش قابل توجه نرخ لاستیک خودروهای سنگین در بازار مواجه هستیم.

برطبق گفته های اخیر دیبر کانون کامیون داران، بسیاری از کامیون داران به دلیل اینکه قیمت لاستیک به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است روی به خرید لاستیک هایی آورده اند که تاریخ مصرف آنها گذشته است و حتی قیمت لاستیک های چینی تاریخ مصرف گذشته به جفتی 14 میلیون تومان رسیده است.وی همچنین افزود لاستیک هایی که وارد گمرک شده به دلیل مشکل تامین ارز تاریخ مصرف آنها تمام شده است و به مبدا یعتی عراق برگشت داده شده اما دوباره به صورت غیر رسمی وارد کشور می شود.

البته برخی از تولید کنندگان داخلی لاستیک های خود را در سامانه کالا قرار می دهند و به فروشنده های لاستیک می گویند که از سامانه خرید کنند و با قیمتی بالاتر از قیمت اصلی لاستیک به فروشندگان می فروشند.یکی از فعالان صنعت حمل و نقل یادآور شد: زمانی که لاستیک به صورت حواله ای و در سامانه سازمان راهداری با نرخ ارز ترجیحی عرضه می شد بازار به تعادل رسیده بود اما بعد از آنکه ارز لاستیک به ارز نیمایی تغییر کرد و سامانه فروش لاستیک سازمان راهداری متوقف شد، نرخ لاستیک هم به طور ناگهانی افزایش پیدا کرد.

در حال حاضر برندهای مختلف لاستیک اعم از کره ای، ژاپنی، اروپایی و تایلندی در بازار وجود دارد که هر کدام از آنها قیمت های متفاوتی دارند اما یکی از پرکاربردترین آنها لاستیک های چینی است که هم اکنون با قیمت 16 میلیون تومان به فروش میرسد که البته قیمت لاستیک های چینی که تاریخ مصرف آنها گذشته است 2 میلیون تومان ارزان تر به فروش می رسند. در این میان برخی معتقد بودند که ارز ترجیحی می تواند منجر به ایجاد رانت شود اما این در حالی بود لاستیک یکی از کالاهایی است به مصرف کننده های واقعی می رسد و به هیچ عنوان رانتی در این خصوص صورت نمی گیرد.

قیمت لاستیک در مقایسه با فروردین ماه رشد صد درصدی داشته و علاوه بر این قیمت تمامی قطعات، لوازم یدکی و روغن موتور نیز در کنار قیمت لاستیک افزایش یافته است و به طور کلی می توان گفت هزینه خودروهای سنگین بسیار بالا است و تامین این هزینه ها از عهده هر کسی بر نمی آید.

براساس پیشنهاد دبیر کامیون داران به منظور جلوگیری از ایجاد رانت بهتر است ما به التفاوت لاستیک با ارز ترجیحی محاسبه و به صورت یارانه نقدی به اقشار پایین جامعه داده شود.وی همچنین افزود با کمال تاسف کشور به پارکینگ ناوگان فرسوده تبدیل شده است و مالکان فرسوده بایستی بخش عظیمی از در آمد خود را صرف هزینه تعمیرات یا خرید قطعات برای خودروهای خود کنند. 

او همچنین اضافه کرد خرید و فروش لاستیک دست دوم به خصوص از سوی ناوگان نفتکش نیز بسیار مرسوم بوده چراکه برای حفظ ایمنی خودرو و محموله می بایست لاستیک خود را مرتبا تعویض می کردند. لاستیک های قدیمی این ناوگان عمدتا از سوی ناوگان تجاری خریداری می شد.

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه