خبر خوب برای صاحبان کامیون های فرسوده

خبر خوب برای صاحبان کامیون های فرسوده

تاریخ انتشار مطلب : یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ 0

همانطور که مطلع هستید در سال گذشته قرار بود سازمان راهداری حمل و نقل جاده ای طرح ویژه ای به طرح نام نوسازی کامیون های فرسوده در راستای فعالیت های خود قرار داد، اما بنا به دلایل متعددی اجرایی شدن این طرح با مشکلات فراوانی مواجه شد. امسال با اجرایی شدن مقدمات این طرح، افراد حقیقی و یا حقوقی می توانند خودروهای سنگین با سه سال عمر مفید از کره، ژاپن را جایگزین کامیون هایی با عمر 30 و یا 60 ساله دارند نماید. راه اندازی طرح نوسازی ناوگان فرسوده مزیت های فراوانی اعم از کاهش آلودگی محیط زیست و کاهش تصادفات جاده ای به همراه دارد که این امر به بهبود وضعیت حمل و نقل هم کمک فراوانی خواهد کرد. 

هیچ وارد کننده ای تاکنون از سوی سازمان راهداری مجوز دریافت نکرده است.

براساس آخرین آمار منتشر شده، هیچ شخص حقیقی و یا حقوقی هنوز از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مجوزی برای واردات کامیون های وارداتی اخذ نکرده است و این کالاها همچنان در انبار گمرک ها باقی مانده اند. براساس آخرین اظهارات منتشر شده در مورد جایگزینی ناوگان های از رده خارج شده با کامیون های نو، مدیر کل دفتر واردات گمرگ ایران با توجه به این موضوع که ابهاماتی در مورد خدمات پس از فروش کامیون های وارداتی با عمر مفید سه ساله وجود دارد اعلام نمود تا زمانی که مراحل قانونی آنها انجام نشود در انبار گمرگ ها باقی خواهند ماند و مجوز ترخیص برای آنها صادر نخواهد شد.  

یکی از موضوعات مهم که وارد کنندگان باید به آن توجه داشته باشند این است که آنها در مرحله ابتدایی باید درسامانه سازمان راهداری ثبت نام نمایند و بعد از دریافت مجوزهایی از سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست به منظور کیفیت کنترل خودرو و میزان آلایندگی آن، در مرحله آخر نسبت به ثبت نام در سامانه جامع تجارت اقدام نماید.

لازم به ذکر است چناچه وارد کنندگان نتوانند مجوزی برای واردات کامیون های دست دوم خود دریافت نمایند و کالاهای آنها برای مدت زمان طولانی در انبارهای گمرگ باقی بماند به عنوان کالاهای رسوبی شناخته می شوند و بایستی به مکان قبلی بازگردانده شوند که این امر نه تنها سودی برای وارد کننده ندارد بلکه از نظر اقتصادی خسارات فراوانی را برای آنها به جای می گذارد.

هیچ شخص و یا شرکت خاصی اجازه واردات کامیون بدون دریافت مجوز از سازمان راهداری را ندارد.

به خاطر داشته باشید که فروش کامیون های دست دوم فقط از طریق سامانه راهداری حمل و نقل انجام می گیرد. به تازگی مشاهده شده افراد و یا شرکت های خاصی با هدف سودجویی و خود را به عنوان نماینده اجرای طرح نوسازی ناوگان فرسوده معرفی کرده و بدون داشتن مجوز و یا هماهنگی با سازمان راهداری نسبت به فروش کامیون اقدام می نمایند و از این طریق کلاهبرداری می کنند. لذا به شما متقاضیان عزیز توصیه می شود در صورتی که قصد خرید کامیون های دست دوم را دارید فقط از طریق سامانه راهداری و حمل ونقل جاده ای اقدام نمایید تا با مشکلات این چنینی مواجه نشوید. 

چند درصد معافیت گمرگی و یا ارز تخصیصی به کامیون های دست دوم اختصاص داده می شود؟

لازم به ذکر است که هیچ گونه ارز به وارد کنندگان کامیون های دست دوم توسط بانک مرکزی اختصاص داده نشده است . همچنین 25 درصد معافیت گمرگی برای واردات خودروهای سنگین در نظر گرفته است. بر طبق این طرح در مرحله نخست قرار است 800 دستگاه کامیون که در حدود 50 و یا 60 سال کار کرده اند اسقاط شده و با کامیون های واراداتی جایگزین شوند و در گام بعدی ماشین آلات سنگینی که بالای 40 سال در زمینه حمل و نقل  فعالیت داشته اند قرار است با کامیون های وارداتی مورد نوسازی قرار گیرند.

حذف وزارت صمت از چرخه نهایی تایید کنندگان

به منظور آسانتر شدن فرایند ترخیص کامیون های سه سال کارکرده و با توجه به اینکه زمان زیادی طول خواهد کشید اگر کامیون های اروپایی با عمر سه ساله ابتدا مورد تایید وزارت صمت قرار گیرند و در مرحله بعد نسبت به ترخیص آنها اقدام شود. دیگر نیازی به تایید وزارت صمت وجود ندارد و از این پس خودروهای سنگین که صرفا توسط سازمان راهداری حمل و نقل مورد تایید قرار بگیرند اجازه ترخیص از کشور را دارند.

تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه