خودروهای سنگین داخلی، پیشتازان کیفیت بالا

خودروهای سنگین داخلی، پیشتازان کیفیت بالا

تاریخ انتشار مطلب : چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ 0

در اسفند ماه سال گذشته خودروهای سنگین و سایر خودروها توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) از نظر کیفیت مورد بررسی قرار گرفتند.ارزیابی های به عمل آمده از کیفیت خودروهای سنگین و خودروهای دیگر آمارها نشان دهنده ی این موضوع است  که خودروسازانی که به تولید خودروهای سنگین می پردازند به نسبت شرکت های خودروسازی که به تولید خودروهای سواری و وانت می پردازند عملکرد بهتری دارند و توانسته در بازار خودروسازی به موفقیت بهتری دست پیدا نمایند.

آمارهای منتشر شده در این مورد نشان می دهد که سه خودرو در بالاترین میزان کیفیت قرار دارند، هفت خودرو چهار ستاره و سه خودرو هم سه ستاره کسب نموده اند. گفتنی است خودروهای سنگین کیفیت بسیار خوبی داشته و اگر بخواهیم از نظر کیفیت آنها را ارزیابی کنیم پایین تر از سه ستاره تولید نمی شوند. این در حالی است که خودروهای دیگر مانند وانت با کمتر از سه ستاره هم قابل تولید هستند.

برطبق آمارهای تازه منتشر شده، مینی بوس ایسوزو سحر در دسته ی یکی از بهترین مینی بوس ها قرار گرفته اند.این مینی بوس توانسته پنج ستاره از نظر کیفی به خود اختصاص دهد. در گروه کامیونت ها دو نوع کامیونت به نام NPR75K و NMR85 از نظر کیفی به عنوان دو مدل از بهترین نوع کامیونت ها شناخته شده اند و هر کدام از این کامیونت ها موفق به دریافت پنج ستاره شده اند. لازم به ذکر است کامیونت های فوق تولید گروه بهمن دیزل که یکی از بهترین تولید کنندگان خودروهای سنگین است، می باشند.

در دسته ی بعدی ون مسافربری وانا تولید ایران خودرو دیزل و مینی بوس شیلر تولید شرکت بهمن دیزل دو خودروی دیگری هستند که از نظر کیفیت و عملکرد در رده ی خوبی قرار گرفته اند. این دو خودرو توانسته اند چهار ستاره از مجموع پنج ستاره را از آن خود نمایند.علاوه بر آن دو نوع کامیونت شیلر و کامیونت الوند که تولید شرکت سایپا دیزل هستند در یک سطح پایین تر از پنج ستاره قرار گرفته و چهار ستاره را به خود اختصاص داده اند.کشنده هایی از قیبل کشنده فوتون، کشنده فاو هم در این طبقه بندی قرار می گیرند.

مینی بوس آرین یکی از انواع دیگر مینی بوس ها است که توانسته از نظر کیفیت در سطح متوسط قرار گیرد. این مینی بوس موفق به اخذ سه ستاره شده است. همچنین در گروه اتوبوس ها، اتوبوس شهری ARTOS در دسته خودروهای سه ستاره قرار می گیرد.کشنده سیتراک یکی دیگر از خودروهای سنگین هستند که به عنوان خودروی سه تازه ای معرفی شده اند.

تمامی گزارشات فوق حاکی از این موضوع است که شرکت های تولید کننده ی خودورهای سنگین در مقایسه با شرکت هایی که خودروهای دیگر مانند وانت و یا خودروهای سواری تولید می کنند عملکرد بهتری دارند و توانسته خودروهایی با کیفیت بالاتری تولید کنند. برطبق اظهارت کارشناسان این موضوع کاملا قابل اثبات است چراکه خودورهای سنگینی که در حال حاضر در کشور تولید می شوند معادل سه ستاره کیفیت دارند و خودروهای سنگین پایین تر از این میزان کیفیت تولید نمی شوند در حالی که سایر خودروهای دیگر اگر از کیفیت خوبی برخوردار باشند از سه ستاره کیفی برخوردار هستند.

 

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه