اجرای طرح هوشمند نوبت دهی کامیون در مرز بازرگان

اجرای طرح نوبت دهی هوشمند کامیون در مرز بازرگان

تاریخ انتشار مطلب : شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ 0

همانطور که همه ما می دانیم این روزها در پی شیوع ویروس کرونا، برای بسیاری از کسب و کارها مشکلات زیادی به وجود آمده است و کشور با مشکلات فراوانی از نظر اقتصادی دست و پنجه نرم می کند. یکی از بحش های که به دنبال انتشار این ویروس کشنده صدمات زیادی دید بخش حمل و نقل بود، چراکه مرزهای مختلف به منظور جلوگیری از ابتلای افراد به این ویروس کشنده برای بازه ی زمانی محدودی بسته شده بود و در این مدت کامیون داران اجازه نداشتند بارهای خود را به مقصد مورد نظر جابه جا نمایند.

و حتی بعد از باز شدن مرزها هم کامیون داران با محدودیت های زیادی روبرو بودند و با رعایت پروتکل های بهداشتی اجازه رفت و امد در مرزها و حمل بارهای خود را داشتند به همین جهت به عرصه حمل و نقل صدمات جبران ناپذیری وارد شد که جبران آسیب هایی که به صنعت حمل و نقل وارد شده است، زمان زیادی خواهد برد. 

براساس آخرین اخبار منتشر شده، به منظور رفع مشکلات به وجود آمده و فراهم نمودن شرایطی آسانتر برای کامیون داران، سامانه ی نوبت دهی هوشمند کامیون در مرز بازرگان راه اندازی شده است.نخستین فاز این نوع طرح از ابتدای  سال 95 شروع شد و اقدامات دیگر برای اجرایی شدن این طرح در حال انجام شدن است. بر طبق این طرح در حدود 550 کامیون اجازه دارند برای حمل بارهای خود در مرز بازرگان تردد داشته باشند و از طریق این سامانه می توانند نسبت به نوبت دهی اقدام نمایند و به جابه جایی محموله های خود بپردازنند.

سرمایه ای در حدود 400 میلیارد ریال برای عملی شدن این طرح منحصر به فرد در نظر گرفته شده است و راه اندازی آن با اهداف متعددی انجام گرفته است که از عمده ترین این اهداف می توان به آسانتر شدن رفت و آمد رانندگان و کم کردن حجم کاری آنها اشاره نمود.یکی از مهمترین مزیت های این طرح که موجب شده مورد استقبال افراد زیادی قرار گیرد این است که با استفاد ه از این سامانه در حدود 30 نفر توانسته اند مشغول به کار شوند که با نرخ بیکاری که در حال حاضر با آن روبرو هستیم رقم قابل توجهی می باشد و عده ی زیادی از طریق این سامانه از بیکاری نجات پیدا می کنند و با یافتن شغل دوباره توانسته اند انگیزه خود را برای زندگی به دست آورده اند.

برطبق پیش بینی هایی به عمل آمده در مورد این طرح، علاوه بر امکانات رفاهی و آسایشی که اجرایی شدن این طرح برای کامیون داران به ارمغان می آورد، امنیت کالاها و کامیون های حمل شده به طرز شگفت اوری تضمین می شود چراکه مسئولان فرصت این را دارند تا تمامی کامیون هایی که به مرز بازرگان وارد می شوند را به درستی بازرسی نمایند و این امر از پخش شدن ویروس کرونا به طرز شگفت آوری جلوگیری می نماید.

 

تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه