واردات کامیون های کارکرده با قیمتی مناسبتر از تولید داخل

واردات کامیون های کارکرده با قیمتی منابستراز تولید داخل

تاریخ انتشار مطلب : شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ 0

همانطور که در مقالات قبلی به آن اشاره شد، به دنبال این موضوع که در حدود 40 درصد ناوگان کشور در حال حاضر فرسوده محسوب می شوند و حضور آنها در جاده های کشور مردم را با مشکلات فراوانی اعم از آلودگی هوا مواجه کرده است . همچنین به دلیل فرسودگی بیش از حد این ناوگان ها، کامیون داران مجبور هستند در مدت کوتاهی نسبت به تعمیر قطعات مختلف این نوع کامیون ها اقدام نمایند که این امر هزینه های فراوانی برای آنها به دنبال خواهد داشت. 

با توج به این موضوع که بخش حمل و نقل یکی از مهمترین بخش های مهم هر کشور محسوب می شود و قشر کامیون دار که به حمل کالا می پردازند سهم مهمی در پیشرفت صنعت کشور دارند قرار شد برای رفع این مشکل اقداماتی اساسی صورت گیرد.چندی پیش مذاکرات متعددی در خصوص وارد نمودن کامیونهای کارکرده و نوسازی ناوگان فرسوده توسط مسئولان مربوطه انجام گرفت. 

به تازگی و بر طبق آخرین اخباری که از کانون انجمن حمل کالای کشور منتشر شده است، با واردات کامیون های کارکرده که عمر سه ساله دارند به کشور موافقت شده است و اظهار شده است که اجرایی شدن این طرح می تواند مزیت های فراوانی اعم از صرفه جویی در مصرف سوخت و در نتیجه کاهش آلودگی هوا به همراه داشته باشد که این امر می تواند از لحاظ اقتصادی هم برای آن دسته از کامیون دارانی که به حمل بار می پردازند و میزان مصرف سوخت کامیون برای آنها از اهمیت خاصی برخوردار است، کمک فراوانی نماید.علاوه بر آن بیان شده است که واردات کامیون هزینه هایی کمتر از تولید داخل به همراه خواهد داشت و این نیز خبر خوبی محسوب می شود.

اخیرا با حضور معاون رئیس جمهور و عده ای از کارخانه داران جلسه ای برگزار شد و در این جلسه در مورد شرایط وارد شدن خودروهای سنگین مستعمل با عمر سه ساله گفت و گوهایی صورت گزفت که خوشبختانه این شرایط مورد موافقت قرار گرفت و پیشرفت های زیادی در زمینه اجرایی شدن این طرح انجام گرفته است.

بر طبق مذاکرات صورت گرفته مجوز صدور 100 عدد ماشین آلات سنگین به صورت قانونی صورت می گیرد اما این در شرایطی است که در حدود 100 عدد دستگاه که فرسوده محسوب می شوند اما هنوز به حمل و نقل بار می پردازند و دارای کارت هوشمند سوخت و بارنامه هستند، اسقاط شوند. در غیر اینصورت انجام اینکار امکان پذیر نخواهد بود.

 

تاریخ انتشار : شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه