معرفی کامیون هیوندای xcient با سلول سوختی

معرفی کامیون هیوندای xcient با سلول سوختی

تاریخ انتشار مطلب : شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ 0

شرکت هیوندای یکی از شرکت های معروف خودروسازی است که تا به امروز با تولید خودروهای سواری و شاسی بلند شناخته شده می شد اما لازم است که بدانید این کمپانی معروف خودروسازی علاوه بر تولید خودروهای سبک در زمینه تولید خودروهای سنگین نیز فعال می باشد. این شرکت به تازگی از یکی از جدیدترین محصولات تولیدی خود پرده برداشته است. کامیون هیوندای xcient یکی از جدیدترین محصولات این شرکت و نوعی کامیون هیدروژنی است که به تازگی در اروپا بهره برداری شده است.برطبق آخرین اخبار منتشر شده، این شرکت تا سال آینده قادر به تولید 2000 دستگاه از این نوع کامیون هیدروژنی خواهد بود .

مشخصات فنی کامیون هیوندای XCIENT

پیشرانه این کامیون به یک موتور الکتریکی تجهیز شده است و قادر به تولید 469 اسب بخار نیرو و 2237 نیوتن متر گشتاوری می باشد.همچنین این کامیون هیدروژنی مجهز به سه باتری با ولتاژ بالا با ظرفیت 72 کیلووات است که وظیفه ی تامین انرژی موتور کامیون را بر عهده دارد.

برای این نوع کامیون پیل سوختی هیدروژنی با دوام 180 کیلووات که متشکل از دو سلول سوختی 90 کیلوواتی هستند، استفاده شده است.هفت مخزن بزرگ هیدروژن این کامیون می تواند حدود 31 لیتر سوخت را در خود ذخیره نماید. علاوه بر این موضوع محدوده رانندگی این کامیون در حدود 400 کیلومتر و زمانی که  برای سوخت گیری آن صرف می شود در حدود 8 الی 20 دقیقه است.باک این کامیون هیدروژنی بین 8 الی 20 دقیقه پر می شود و تا 400 کیلومتر مسافت نیازی نیست برای این کامیون سوختگری انجام شود.به طور کلی پیش بینی می شود شرکت خودروسازی هیوندای تا سال 2030  در حدود 12000 کامیون هیدروژنی تولید نماید. 

یکی از مزیت های این نوع کامیون هیدروژنی این است که می تواند به ازای هر خودرو سنگین 580 تن از انتشار گازهای گلخانه ای بکاهد.از جمله کشورهایی که این کامیون هیدروژنی به زودی در آنها قابل استفاده خواهد بود می توان به ایالات متحده و چین اشاره نمود. 

 

معرفی کامیون هیوندای xcient با سلول سوختی

 

تاریخ انتشار : شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه