معرفی فناوری های ایمنی جدید در کشنده آکتروس از ژوئن 2021

معرفی فناوری های ایمنی جدید در کشنده آکتروس از ژوئن 2021

تاریخ انتشار مطلب : شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ 0

شرکت مرسدس بنز یکی از معروف ترین شرکت های تولید کننده خودروهای سنگین است که سالهاست در زمینه تولید انواع کشنده، کامیونت فعالیت دارند. کشنده بنز آکتروس و کشنده بنز آکسور دو کشنده معروفی هستند که توسط این شرکت خودروسازی تولید شده اند. 

از ژوئن 2021 یکی از محصولات تولیدی این شرکت به نام مرسدس بنز آکتروس قرار است به آپشن هایی نظیر دستیار فعال محافظ کناری(Active Sideguard Asist) وسیستم دستیار رانندگی(Active Drive Assis 2) تجهیز شوند. با وجود اینکه چندین سال از حضور کشنده آکتروس در بازار خودروسازی می گذرد این کامیون همچنان در بین صنف کامیون داران از محبوبیت خاصی برخوردار است با این حال انتظار می رود با اضافه شدن این دو قابلیت محبوبیت این کشنده معروف در بین رانندگان دو چندان شود.

این شرکت اعلام کرد که به زودی قرار است دو سیستم مخصوص به نام دستیار فعال محافظ کناری و دستیار رانندگی فعال برای کشنده بنز آکتروس در نظر گرفته شود که با استفاده از این دو قابلیت انتظار می رود نسل جدید کشنده بنز آکتروس به یکی از محبوب ترین کشنده ها در بازار خودروسازی تبدیل شود.

دستیار محافظ کناری

نسل جدید کشنده های آکتروس که قرار است به زودی وارد شوند به سیستمی به نام دستیار محافظ کناری مجهز هستند. همانگونه که می دانیم رانندگان در هنگام رانندگی بایستی به عوامل متفاوتی توجه نمایند. دستیار محفاظ کناری سیستمی است که با هدف محافظت از کاربران آسیب دیده طراحی شده است.

طراحی این سیستم به نحوی است که می تواند اطراف کامیون را بررسی و ارزیابی نماید و در صورت مشاهده اجسامی مانند موتور، عابر پیاده، دوچرخه سوار و . به راننده هشدار دهد. یکی از ویژگیهای منحصر به فرد این سیستم این است که در سرعتی معادل با 20 کیلومتر برساعت فعال میشود. با استفاده این قابلیت حتی زمانی که راننده هشداردها را نادیده بگیرید، ترمز خودکار خودرو فعال شده و می تواند کامیون را به صورت خودکار متوقف نماید. شرکت مرسدس بنز یکی ازاولین شرکت تولید کننده ماشین آلات سنگین در جهان است که توانسته کامیونی با چینین سیستمی ارائه دهد.

معرفی فناوری های ایمنی جدید در کشنده آکتروس از ژوئن 2021

سیستم دستیار رانندگی فعال

سیستم دستیار رانندگی فعال (Active Drive Assist 2) نوعی سیستم است که پیاده سازی و اجرای آن در سال 2018 صورت گرفته است.با استفاده از این سیستم کامیون به صورت خودران می تواند حرکت داشته باشد.

  • این سیستم قادر به کنترل فاصله خود با خودروی جلویی است و در صورت نزدیک شده بیش از اندازه کامیون به خودروی جلویی، این سیستم می تواند به صورت خودکار ترمز کند.
  • همچننین این سیستم طوری طراحی شده است که اگر تشخیص دهد سرعت کامیون کم است می تواند کامیون را با سرعت بیشتری هدایت نماید چراکه سرعت بسیار پایین هم می تواند موجب بروز تصادفات جاده ای شود.
  • طراحی این سیستم به گونه ای است که چناچه تشخیص دهد راننده برای مدت زمان طولانی است که درگیر رانندگی نیست، به صورت خودکار توقف کامیون را آغاز می کند. این قابلیت همچنین می تواند در صورت بروز مشکلات پزشکی شما را یاری نماید.

سیستم دستیار رانندگی فعال مجهز به سنسورهایی است که بایستی دست راننده را بر روی فرمان حس کند. در صورتی که بعد از 60 ثانیه تشخیص دهد راننده در حال رانندگی نیست می تواند به صورت خودکار ترمز را فعال کند و این فرایند تا زمانی که کامیون به طورر کامل از حرکت متوقف شود، ادامه دارد.

علاوه بر این، هنگامی که کامیون بی حرکت باشد، سیستم مذکور می تواند یا فعال کردن چراغ های خطر(فلاشر) به وسایل نقلیه در عقب هشدار دهد.این سیستم همچنین به طور خودکار می تواند ترمز پارک  الکترونیکی را فعال و درب ها را به صورت اتوماتیک باز میکند. این امر برای مواقعی مناسب است که تصادفی صورت می گیرد. در نتیجه امدادگران با ورود به داخل کامیون به راحتی می تواند اقدامات پزشکی مربوطه را انجام دهند. 

 

تاریخ انتشار : شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه