بررسی کامیون ایویکو cavallino

بررسی کامیون ایویکو cavallino

تاریخ انتشار مطلب : چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰ 0

معرفی شرکت ایویکو

ایویکو یک شرکت خودروسازی ایتالیایی است که در زمینه تولید انواع کامیون، اتوبوس و موتورهای دیزلی فعالیت می کند و بیشترین فروش این شرکت را خودروهای حمل مسافر، وسایل نقلیه تجاری، ماشین آلات نظامی و کامیون های 3.5 تنی تشکیل میدهد. در این مقاله قصد داریم به بررسی و ارزیابی یکی از محصولات تولیدی شرکت ایویکو به نام کامیون ایویکو cavallino را مورد بررسی قرار دهیم.

معرفی کامیون ایویکو cavallino

کامیون ایویکو cavallino یکی از کامیون های موفقی است که توسط شرکت خودروسازی ایویکو تولید شده است و با موتور قدرتمند و کارایی بالایی که دارد توانسته به سطح بالایی از فروش دست پیدا کند. این کامیون به نوعی طراحی شده است که برای جابه جایی بارهای سنگین در مسافت های کوتاه گزینه خوبی است و علی رغم موتور قدرتمندی که دارد کابین آن هم به بهترین شکل ممکن طراحی شده است.

موتور و عملکرد کامیون ایویکو cavallino

کامیون ایویکو cavillino به موتور 6 سیلندر  cursor8 تجهیز شده است و می تواند حداکثر 320 اسب بخار نیرو و 1200 نیوتن متر گشتاوری تولید نماید.این کامیون مجهز به کرو کنترل است و هنگامی که سرعت از 30 کیلومتر بالاتر برود با استفاده از یک اهرم که کنار فرمان قرار گرفته است می توان آن را فعال نمود.موتور این کامیون بسیار کم صدا است و این یکی از ویژگیهای مثبت این کامیون تلقی می شود.موتور بسیار قوی و عملکرد بی نظیر آن باعث می شود این کامیون صرف نظر از مقدار باری که حمل میکند بسیار سرحال به نظر برسد.این نسل از کامیون ایویکو در دو پیکربندی 2*4 و2*6 قابل تولید است و برای اینکه کاربرد بیشتری داشته باشد دارای جای خواب است.

کامیون ایویکو cavallino بسیار ابتدایی طراحی شده است بنابراین از نظر شکل ظاهری نتوانسته طرفداران زیادی را به خود جلب نماید. نکته ی مثبتی که در مورد کامیون ایویکو cavillino می توان به آن اشاره نمود مربوط به پلکان کناری است که رفت و آمد راننده را بسیار راحت تر نموده است.

طراحی داخلی کامیون ایویکو cavallino

ترکیب رنگ مشکی و خاکستری که در طراحی داخلی این کامیون استفاده شده است کاملا منحصر به فرد و هوشمندانه است اما داشبورد طرحی ساده و سنتی دارد. این در حالی است که داشبوردهای سایر کامیون ها گرد و منحنی هستند.اگر بخواهیم چیدمان و ارگونومی این کامیون را در نظر بگیریم این کامیون در وضعیت خوبی قرار ندارد اما بیشتر دکمه های کنترلی قابل دسترس هستند.صندلی راننده از نوع برقی با قابلیت تنظیم ارتفاع است که به راننده این فرصت را می دهد تا بهترین وضعیت را برای رانندگی پیدا کند.

همچنین فرمان کامیون ایویکو cavaillino با قابلیت تنظیم طراحی شده است و صندلی های بلند دید گسترده ای برای راننده فراهم می کند. از ویژگیهایی منحصر به فرد کامیون ایویکو cavallino می توان به آینه های جانبی مجهز به نقاط کور اشاره نمود. این ویژگی باعث می شود نقاط کور به حداقل برسد و رانندگی راحت تر انجام گیرد.

نتیجه گیری

اگرچه کامیون ایویکو cavallino نسبت به کامیون های دیگر دارای معایب بیشتری است و از نظر طراحی داخلی و خارجی در زمره کامیون های خوب به شمار نمی آید اما به واسطه ی موتور قدرتمند و هندلینگ خوبی که دارد می تواند نیازهای افراد را به خوبی برطرف نماید.

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه