ضرورت تامین لاستیک، سوخت و لوزام یدکی برای کامیون داران

ضرورت تامین لاستیک، سوخت و لوزام یدکی برای کامیون داران

تاریخ انتشار مطلب : سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ 0

به تازگی به منظور بررسی مشکلات به وجود آمده برای کامیون داران جلسه ای با حضور اسحاق جهانگری، معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد و در طی این جلسه مقرر شد دغدغه هایی که در حال حاضر کامیون داران با آن دست و پنجه نرم می کنند مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و وعده داده شد که در اسرع وقت برای حل مشکلات مربوط به آنها چاره ای اندیشده شود. 

 

برطبق آخرین اظهارت اسحاق جهانگیری، کامیون داران یکی از مهمترین اقشار موجود در جامعه محسوب می شوند که هر ساله مسئولیت جابه جایی هزاران محموله را از مکانی به مکان دیگر بر عهده دارند و سهم عمده ای در پیشرفت صنعت حمل و نقل ایفا می نمایند و همه افرادی که حمل کالاهای خود را به این صنف می سپارند مدیون این قشار هستند. لذا بایستی اندکی برای این قشر زحتمکش اهمیت قائل شویم و سازمانهای مرتبط با این موضوع بایستی برای از بین بردن این مشکل اقدامی اساسی انجام دهند.

 

جهت برطرف نمودن این مشکل، وزارت صنعت، معدن و تجارت بایستی بر روی قیمت قطعات ماشین آلات سنگین نظارت کامل داشته باشند و اقداماتی برای ثابت نگه داشتن نرخ اقلام مورد نیاز خودروهای سنگین فراهم نماید. علاوه بر آن بانک هم بایستی ارز مورد نیاز برای تولید داخل و واردات قطعات اساسی کامیون را فراهم نماید. یکی از موضوعات دیگری که قرار شد در این جلسه برگزار شود موضوع بیمه کارگران تامین اجتماعی می باشد که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باسیتی اقدامات لازم را برای بیمه نمودن کامیون داران انجام دهد.

 

براساس آخرین گزارشات منتشر شده از این جلسه، وزیر نفت هم اظهار نمود که در سال 99 برنامه ای برای بالا رفتن نرخ قیمت گازوئیل وجود ندارد و هرآنچه در این مدت در خصوص افزایش قیمت گازوئیل شنیده ایم، شایعاتی هستند که توسط برخی از افراد منتشر شده است و براساس منبع معتبری ذکر نشده است. لذا لازم نیست که کامیون داران در این خصوص نگرانی داشته باشند.

 

از جمله حقوق مربوط به صنف کامیون داران که توسط ریئس سازمان راهداری حمل و نقل جاده ای در این جلسه مورد تشریح قرار گرفت، می توان به تامین لاستیک و نگه داشتن قیمت آن در وضعیت ثابت، برنامه هایی برای جلوگیری از افزایش قیمت لوازم یدکی کامیون ها، فراهم نمودن شرایطی برای دسترسی آسانتر کامیون داران به قطعات پرمصرف، در نظر گرفتن بیمه تامین اجتماعی و همچنین فراهم نمودن شرایطی برای تامین سوخت ماشین آلات سنگین اشاره نمود که برای تحقق بخشیدن به این خواسته ها هم تصمیماتی گرفته شد که به زودی قرار است به مرحله اجرایی در بیاید.

تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه