مشکل لاستیک کامیون داران همچنان ادامه دارد

مشکل لاستیک کامیون داران همچنان پابرجاست

تاریخ انتشار مطلب : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ 0

این روزها با توجه به این موضوع که قیمت دلار با افزایش بی سابقه ای روبرو بوده، شاهد بالارفتن روزانه نرخ کالاهای اساسی مورد نیاز مردم هستیم. به نحوی که افرادی که از درآمد کمی برخوردار هستند برای تامین نیازهای خودشان با مشکلات فراوانی روبرو شده اند. در کنار این مسئله قیمت قطعات مختلف کامیون از جمله لاستیک در مقایسه با گذشته به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده است و برای کامیون داران مشکلات زیادی ایجاد نموده است. 

 

براساس آخرین اخبار منتشر شده، در گذشته هم کامیون داران دغدغه هایی برای تامین لاستیک مورد نیاز خود داشتند اما این مشکل تا حدود زیادی حل شد و دیگر مشکلاتی از قبیل کمبود لاستیک از سوی کامیون داران گزارش نشد، اما دوباره با شایعات منتشر شده در مورد افزایش نرخ گازوئیل و رشد صعودی قیمت دلار، قشر کامیون دار همچنان با مشکلاتی مشابه روبرو شدند، البته برای مرتفع نمودن این معضل بارها با سازمانهای مختلف ارتباط  برقرار نمودند، اما هنوز این مشکل پابرجاست و علی رغم پیگیری هایی که در این خصوص انجام داده اند، موفق نشده اند به نتیجه ی مطلوبی در این خصوص دست پیدا نمایند.

 

البته می توان گفت مشکلاتی که در پی افزایش قیمت لاستیک برای صنف کامیون دار به وجود آمده محسوس تر از گرانی سایر قطعات کامیون است به این دلیل که لاستیک یکی از قطعات اصلی ماشین آلات سنگین است و کامیون داران به خاطر اینکه نسبت به سایر خودروها تردد بیشتری در سطح شهر دارند بایستی لاستیک خود را درهر چند ماه یک بار تعویض نمایند. در هر حال برای رفع این موضوع نیازمند این است که راهکارهایی اساسی توسط دولت اندیشیده شود.

 

به منظور برطرف نمودن این موضوع، اعتراضاتی توسط کامیون داران اصفهانی در خرداد ماه 97 به منظور بهبود شرایط رانندگان صورت گرفت. در طی این اعتراضات کامیون داران خواستار مطالبات خود شدند اما نتواستند پاسخ مناسبی از سوی مسئولان دریافت نمایند.این روزها خبرهایی در مورد افزایش قیمت گازوئیل و دلار شنیده می شود که موضوع گرانی قطعات ماشین آلات سنگین را برای کامیون داران دو چندان کرده است.

 

تنها راه حلی که برای حل این موضوع در نظر گرفته شد بالا بردن نرخ کرایه حمل و نقل بود اما این موضوع به صورت جداگانه باعث ایجاد مشکلاتی شد چراکه موجب شد افرادی که از کامیون برای حمل کالاهای خود به مکانهای دیگر استفاده می کنند توانایی پرداخت این نرخ کرایه حمل و نقل را نداشته باشند.از طرف دیگر بالا رفتن قیمت کرایه حمل و نقل ارتباط مستقیم با افزایش قطعات مختلف کامیون و اجناس دیگر خواهد داشت و این به ضررصاحبان کامیون نیز می باشد.

 

براساس اظهارت اسماعیل نادری معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن، تجارت: در سال گذشته توزیع لاستیک براساس ارز 4200 صورت می گرفت در نتیجه قیمت لاستیک بسیار مناسب بوده و صاحبان کامیون به راحتی می توانستند نیازهای خود را تامین کنند، اما امسال به دلیل اینکه برای واردات مواد اولیه لاستیک از دلار با نرخ روز استفاده می شود، بدیهی است که با تغییر قیمت دلار شرایط برای صنف کامیون که به دنبال تامین نیازهای خود هستند به مراتب سخت تر شده است و برای پاسخگویی به نیازهایشان بایستی هزینه ی بیشتری را پرداخت نمایند.

 

البته چناچه این امکان برای دولت وجود داشت تا قطعات پرکاربرد خودروهای سنگین را خود وارد کشور نماید و این اجناس را به صورت تعاونی در اختیار مشتریان قرار دهند اندکی از نگرانی های که صنف کامیون داران برای تامین قطعات مورد نیاز دارند کم می شد  اما متاسفانه دولت هیچ برنامه ریزی برای انجام اینکار انجام نداده است و برای رفع این معضل بایستی از راه حل های دیگر بهره گرفته شود.

 

اما به طور کلی مسئولان مربوطه اعتراض را راه حل خوبی برای این مسئله نمی دانند و معتقد هستند از طریق گفتگو با کسانی که مسئول این قضییه هستند این مشکل قابل حل است و نیازی به مشاجره و درگیری نیست.

 

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه