کاهش کیفیت کامیون های وارداتی با واردات انحصاری

کاهش کیفیت کامیون های وارداتی با واردات انحصاری

تاریخ انتشار مطلب : چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ 0

براساس آخرین اخبار منتشر شده در مورد واردات کامیون ها، شرکت های حمل و نقلی که برای واردات کامیون ها اقدام به سرمایه گذاری نکرده اند نمی تواند در هنگام انتقال سند مدعی دو دنگ از کامیون خود شوند و از این نظر برای آنها محدودیت وجود خواهد داشت.

البته برطبق اظهارات خبرنگار در مورد واردات کامیون ها، تاکنون با چنین مشکلی مواجه نشده ایم اما در صورتی که واردات کامیون ها با سرمایه متقاضیان انجام گیرد، شرکت های حمل و نقل به طور قانونی نمی تواند مدعی دو دنگ از کامیون خود شوند و تنها می توانند هزینه هایی که برای واردات صرف نموده اند را دریافت نمایند.البته در صورت پیش آمدن چنین مسائلی ورود انجمن ها و سازمان راهداری می تواند این مشکل را حل نماید و کارشناسان متخصص می توانند با راهکارهایی از تضیع حقوق طرفین جلوگیری نمایند.

رئیس انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل همچنین اضافه کرد دولت با استفاده از راهکارهایی میتواند فرایند ترخیص کامیون های وارداتی را سرعت ببخشد اما فقدان سرمایه خریداران کامیون های وارداتی  مشکلی بزرگ در صنعت حمل و نقل وارد نموده است و این امر مانع بزرگی در رونق اقتصادی کشور به حساب می آید.

در صورتی که موانع ذکر شده برای واردات کامیون ها رفع شود، شرکت های مخصوص حمل و نقل می تواند اقدام به واردات کامیون نمایند اما نکته ای که بایستی به خاطر داشت این است که با وجود موانع مختلف واردات کامیون ها ممکن است سالیان طولانی زمان ببرد و این امر با توجه به اینکه که همواره با کمبود کامیون مواجه هستیم نکته مثبتی به حساب نمی آید.

براساس آخرین اخبار منتشر شده، عدم اسقاط کامیون های فرسوده به کوتاهی دولت مرتبط است و هنوز تعداد زیادی از کامیون هایی که 50 سال از عمر آنها می گذرد، در کشور در حال رفت و آمد هستد و متاسفانه دولت هم هیچ گونه اقدامی برای اسقاط و از رده خارج کردن آنها انجام نمی دهد.

در آخر باید این نکته را خاطر نشان کرد که که انحصار در واردات کامیون باعث شده به کیفیت آنها بی توجهی شود بنابراین آزادسازی واردات کامیون ها از سوی دولت یکی از نکاتی است که بایستی از سوی دولت مورد توجه قرار گیرد.

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه