برداشته شدن موانع واردات کامیون های اروپایی

برداشته شدن موانع واردات کامیون های اروپایی

تاریخ انتشار مطلب : سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ 0

همانطور که می دانید طرح نوسازی کامیون های فرسوده مدت هاست قرار است توسط مسئولان مربوطه اجرا شود اما متاسفانه موانعی بر سر راه این موضوع قرار گرفت که فرایند نوسازی خودروهای سنگین را به تعویق انداخت و این فرایند ناوگان حمل و نقل را با مشکلات بسیاری مواجه نموده است. در گذشته امکان خرید لیزینگی و اقساطی برای بسیاری از کامیون داران وجود داشت اما در حال حاضر بسیاری از افراد با سرمایه گذاری، خودروهای سنگین را با چندین برابر قیمت به فروش می رسانند که و این موضوع باعث کمبود و گرانی ماشین آلات سنگین در حال حاضر شده است.

جهت برطرف شدن این مشکل دولت بایستی مشکلاتی که بر سر راه واردات خودروهای سنگین قرار دارد را از میان بردارد و واردات خودروهای سنگین را آزاد نماید تا مشکل گرانی کامیون ها هم حل شود.برطبق آخرین اخبار منتشر شده در این خصوص و براساس اظهارات اخیر رئیس سازمان راهداری حمل و نقل به تازگی برخی از این موانع برطرف شده است و متقاضیان می توانند بین 60 تا 80 درصد تسهیلات به همراه 9 درصد سود دریافت نمایند. در گذشته صرفا کامیون هایی که عمر آنها بالای 50 سال بود می توانستند در این طرح ثبت نام نمایند اما در حال حاضر خودروهای سنگین با عمر 35 سال هم می توانند از امکانات این طرح بهره مند شوند.

او همچنین اشاره نمود آن دسته از کامیون دارانی که صاحب کامیون هستند می توانند با تسهیلات 90 در صدی به همراه سود 9 درصدی کامیون فرسوده خود را با کامیون نو جایگزین نماید و خبر خوب این است که آن دسته از افرادی که صاحبان کامیون هستند نیازی به پرداخت اقساط ندارند و در صورتی که واجد شرایط باشند می توانند در این طرح ثبت نام نموده و مالک کامیون مورد نظر خود شوند. 

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین افزود. این نوع کامیون ها براساس قانون بایستی استانداردهای مربوط به سازمان محیط زیست و سازمان ملی استاندارد را دریافت نمایند. همچنین کلیه این نوع کامیون ها باید با خدمات پس از فروش ارائه شوند که تحقق بخشیدن به این هدف مستلزم هماهنگی از سوی سازمان های مختلف است که باید توسط کارشناسان مربوطه باید صورت گیرد.

وزات صمت هماهنگی هایی را با محیط زیست ترتیب داده که براساس این هماهنگی ها عده ای ملزم به ارائه خدمات پس از فروش شده اند که این امر خبر خوبی محسوب می شود چراکه در صورتی این کامیون های وارداتی نیاز به تعمیر داشته باشند صاحبان این نوع کامیون ها می توانند در مدت زمانی که معین شده است از خدمات پس از فروش آنها بهره مند شده و دیگر برای تعمیر آنها هزینه گزافی متقبل نمی شوند.

گفتنی است که برخی از کارخانه ها از دادن خدمات پس از فروش برای کامیون های تولیدی خود امتناع می کنند که به منظور رفع مشکلات اجرایی این کارخانه ها قرار است قراردادی رسمی با آنها بسته شود که بعد از این جهت ارائه خدمات پس از فروش به متقاضیان کامیون با مشکلی روبرو نشوند.

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه