نخستین کامیون هیوندای xcient سلول سوختی در جهان رونمایی شد.

نخستین کامیون هیوندای xcient سلول سوختی در جهان رونمایی شد.

تاریخ انتشار مطلب : دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ 0

به منظور کاهش آلاینده های زیست محیطی بسیاری از خودروسازان دنیا در حال حاضر قصد دارند تا سیستم خود را به سمت استفاده از موتورهای الکتریکی یا محصولات هیبریدی ببرند.محصولاتی که در گذشته تولید شده اند به دلیل اینکه سهم بیش از 10 درصدی که در کاهش آلاینده های زیست محیطی داشتند مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته اند.برخی از تولید کنندگان خودروهای سنگین به منظور تحقق بخشیدن به این هدف برای تولید محصولات خود را معطوف به بهره وری از هیدروژن کرده اند که در میان شرکت های تولید کننده ماشین آلات سنگین خودروسازی هیوندای یکی از شرکت هایی است که بیشتر از کمپانی های دیگر توانسته بر این موضوع مانور دهد.

شرکت هیوندای در طول سالهای فعالیت خود توانسته توسعه سوخت هیدروژنی را به یک اولویت تبدیل نماید و این شرکت از برنامه هایی که قرار است برای توسعه خودروهای مبتنی بر هیدروژن تا سال 2040 انجام دهد خبر داده است.کمپانی خودروسازی هیوندای چند سالی است که بر روی استفاده از سوخت های هیدروژن برای تمامی محصولات خود تمرکز کرده است و توانسته محصولات مختلفی مانند کامیون، کامیونت وارد بازارهای جهانی آمریکا کند.هدف نهایی خودروسازی هیوندای توقف استفاده از سوخت های فسیلی و دست پیدا کردن ب سطح کربن خنثی تا 2045 است.

XCIENT هیوندای، نخستین کامیون هیدروژنی

تا به امروز شرکت هیوندای محصولات متفاوتی براساس پیل سوختی و هیدروژن وارد بازار خودروسازی کرده است. یکی از محصولاتی که بر پایه ی پیل سوختی و هیدروژن تولید شده است کامیون هیدروژنی xcient  است.کامیون هیدروژنی xcient تخستین کامیونی هیدروژنی است که هیچ گونه تضادی با محیط زیست نداشته و موجب منتشر شدن گازهای گلخانه ای نمی شود.هیوندای xcient کامیونی است که با بهره گیری از سیستم پیل سوختی 190 کیلوواتی و تولید 250 اسب بخار یکی از کامیون های هیدروژنی است که از کیفیت بالایی برخوردار است. سوخت مورد نیاز کامیون هیدروژنی xcient در هفت باک ذخیره می شود. این باک ها در فاصله زمانی بین 8 تا 20 دقیقه پر شده و در صورتی که پر باشد وزنی در حدود 32 کیلوگرم وزن خواهد داشت.

سیستم پیل سوختی هیدروژنی که برای کامیون xcient  هیوندای استفاده شده است در نسخه 2*4 قادر است در حدود 400 کیلومتر خودرو را به راحتی جابه جا نماید.این نوع کامیون علاوه بر سیستم پیل سوختی هیدروژنی که دارد از یک باتری با ظرفیت حدودا 73 کیلوات ساعت بهره می برد.باتری این کامیون در کنار موتور الکتریکی که دارد قادر است در حدود 469 اسب بخار قدرت تولید نماید.

فروش 5300 خودرو پیل سوختی هیوندای در هفت ماه

شرکت خودروسازی هیوندای مدت زیادی است که در زمینه تولید خودروهای هیدروژنی مشغول به فعالیت است و در هفت ماه جاری توانسته 5300 خودرو پیل سوختی تولید و بفروشد و توانسته 51 درصد سهم از بازار جهانی را به خود اختصاص دهد.شرکت خودروسازی هیوندای قصد دارد از خودروی سواری پیل سوختی در سال 2023 و از یک خودروی شاسی بلند در سال 2025 رونمایی نماید. علاوه بر این، این گروه خودروسازی قصد دارد تراکتوری را در سال 2023 که در حال حاضر در حال تست و آزمایش است را روانه بازار خودروسازی کند که یکی از دستاورهای این شرکت به حساب می آید.

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه