رونمایی از نسل جدید کشنده فوتون

رونمایی از نسل جدید کشنده فوتون

تاریخ انتشار مطلب : چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ 0

با توجه به نیاز ناوگان حمل و نقل به کشنده های جدید و مشکلاتی که ممنوعیت واردات کامیون های کارکرده برای افراد ایجاد نموده است، شرکت های داخلی برای تولید کشنده های جدید فعالیت خود را آغاز کرده اند تا بتواند نیاز بازار را تا حدودی برطرف نمایند.

شرکت ایران خودرو دیزل یکی از شرکت های خودروسازی داخلی است که با تولید محصولاتی با کیفیت بالا از جمله کشنده فوتون جایگاه ویژه ای در عرصه حمل و نقل کسب نموده است.این شرکت خودروسازی  تا به حال کشنده فوتون را در سه مدل 420 ،430 و 440 روانه بازار نموده است و به تازگی در جهت نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل قصد دارد از یکی از جدیدترین کشنده های خود به نام کشنده فوتون H5 رونمایی کند.

معرفی کشنده فوتون H5

نسل جدید کشنده فوتون که با نام کشنده H5 یا EST معروف است به یک موتور 12 لیتری با قدرت 460 اسب بخار و گشتاوری 2300 نیوتن متر تجهیز شده است که در ظاهر با نمونه های قبلی تفاوت چندانی ندارند اما در مقایسه با دو نسل گذشته ی این نوع کشنده دارای قدرت بیشتری است و می توان گفت که نسل به روز شده ی کشنده فوتون H4 است.

 

رونمایی از نسل جدید کشنده فوتون

 

سایر مشخصات فنی نسل جدید کشنده فوتون

سیستم ترمز ABS/ASR/ESP، تزمز چرخ های جلو و عقب از نوع دیسکی

گیربکس: ZF12AMT اتوماتیک، دارای  12 عدد دنده جلو و دو دنده عقب

فرمان: ZF8098

سیستم تعلیق عقب: 4 عدد از نوع بالنی+ کمک فنر+ میل موجگیر

سیستم تعلیق کابین: 4 عدد از نوع بالنی

استاندارد آلایندگی یورو 4+ DPF

ظرفیت سوخت: 940 لیتر

تجهیزات کشنده فوتون H5

سیستم کنترل الکترونیکی پایدار EPS

سیستم هشدار انحراف از مسیر LDWS

سیستم ترمز اضطراری هوشمند AEBS))

طراحی کابین نسل جدید کشنده فوتون

در نگاه اول طراحی کابین کشنده فوتون با دو نسل قبلی تفاوت چندانی ندارد اما اگر اندکی دقت کنیم تفاوتی اندک در قسمت پایین درب ها و نمای روبرو قابل مشاهده است. کابین این نوع کشنده با سقفی بلند طراحی شده است که یکی از بزرگترین سقف ها در بین کشنده های چینی موجود در بازار ایران به شمار می رود. البته این نوع کشنده از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به نسل قبلی دارد و فقط در قسمت پایینی داشبورد تفاوت های ایجاد شده است.

نمای جلوی این کشنده به واسطه ی مجهز بودن به چراغ های بزرگ و جلو پنجره با خطوط پهن ظاهری قوی به این کشنده بخشیده است. همچنین قسمت فرمان این نوع کشنده هم به یک سری دکمه تجهیز شده است که نسل قبلی کشنده فوتون فاقد این دکمه ها هستد.اگر بخواهیم طراحی این کشنده را مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت چراغ های جلوی کشنده فوتون H5 کمی عجیب طراحی شده است به نحوی که با دیگر قسمت های کابین همخوانی ندارد.

 

 

قیمت و فروش کشنده فوتون H5

زمان دقیقی برای عرضه این کشنده توسط شرکت ایران خودرو دیزل اعلام نشده است و در حال حاضر این نوع کشنده فقط در نمایشگاه ایران خودرو به نمایش درآمده است اما چناچه زمان دقیق عرضه اعلام شود از طریق سایت میهن دیزل به کاربران اعلام خواهد شد.

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه